×
Wyszukaj w serwisie

Uhonorowanie "Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów"

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Namysłowie Kazimierzem Kosem, mieli dziś zaszczyt osobistego uhonorowania tytułem "Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów" Pana Tadeusza Wojtowicza.

To odznaczenie jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania wybitnych zasług dla Gminy Namysłów oraz jej mieszkańców, docenieniem ogromnego wkładu w jej rozwój społeczny, kulturalny i oświatowy, zaangażowania w działalność społeczną, edukacyjną oraz pedagogiczną, a także w krzewienie świadomości patriotycznej wśród mieszkańców Namysłowa.

Pan Tadeusz Wojtowicz był wieloletnim nauczycielem zawodu w Szkole Zawodowej, Technikum oraz Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie, aktualnie na emeryturze. Był współzałożycielem NSZZ „Solidarność” w ZSM w Namysłowie, inwigilowanym w okresie stanu wojennego, współtwórcą i I Przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej, która tworzyła się w Sali katechetycznej Kościoła Św. Piotra i Pawła w Namysłowie, jak również Przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Oddziału Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” w Namysłowie.

W uroczystym wręczeniu aktu nadania tytułu wzięli udział także Wiceburmistrz Ewelina Moniuszko-Czuczwara, Sekretarz Gminy Joanna Niedźwiedź oraz Przewodnicząca KZ NSZZ "Solidarność" Ewa Szymczak.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Panu Tadeuszowi wszelkiego powodzenia w życiu osobistym, wspieranego dobrym zdrowiem.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane