×
Wyszukaj w serwisie

Z wizytą na Ukrainie

W dniach 6-9 sierpnia br. na zaproszenie władz Jaremcza na Ukrainie, partnerskiego miasta Namysłowa, przebywała w nim delegacja samorządowców naszej gminy.

Spotkanie było okazją do wznowienia bezpośrednich kontaktów i nakreślenia planów współpracy na najbliższe miesiące. W jej trakcie Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski    w imieniu namysłowian przekazał na ręce mera Jaremcza Andrija Myroniaka tablicę multimedialną z laptopem, która trafi do jednej z tamtejszych szkół. W akcję zbiórki aktywnie zaangażowanych było wielu namysłowian, w tym Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich Oddział w Namysłowie.

Pobyt delegacji Gminy Namysłów na Ukrainie był także okazją do podsumowania współpracy pomiędzy naszym miastem i Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży Galicji we Lwowie, która trwa już ponad 15 lat. Z tej okazji w Urzędzie Miasta Lwowa odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli naszego miasta z naczelnikami Wydziałów Kultury, Oświaty oraz Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, Nadią Savko dyrektorem Centrum Twórczości i doradcą prezydenta Lwowa Ireną Orszak. Spotkanie pozwoliło podsumować lata współpracy, w trakcie których realizowano wspólne przedsięwzięcia we Lwowie i Namysłowie oraz wypracować zamierzenia na najbliższe lata. Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski podziękował wszystkim za ten jakże owocny czas i zapewnił, że współpraca będzie kontynuowana także w najbliższych latach.

Samorządowcy z Namysłowa z wizytą na Ukrainie 1.jpegSamorządowcy z Namysłowa z wizytą na Ukrainie 2.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane