Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wystawa „Kresowy Kredens"

Dnia 17 września br. w Izbie Regionalnej w Namysłowie miała miejsce wystawa „Kresowy Kredens", organizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, przy współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Opolskiego, prezentująca pamiątki rodzinne, które po wojnie przywieźli ze sobą Kresowiacy mieszkający obecnie w Namysłowie.

Ekspozycja ukazuje rzeczy codziennego użytku, naczynia i przedmioty służące do przygotowywania dań oraz te, w których podawano je do stołu. Prezentowane są także obrusy i serwety pięknie haftowane przez nasze mamy i babcie oraz przepisy kulinarne dawnych rodzinnych potraw, którymi nasi przodkowie raczyli się na co dzień, a których można było dziś spróbować.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów rodzinnych członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Namysłowie oraz Izby Regionalnej, w tym ze zbiorów rodzinnych Państwa: Adeli Biernackiej, Ireny Ciesielskiej, Haliny Horbaczyńskiej, Jadwigi Kaweckiej i Arkadiusza Oleksaka, za udostępnienie których serdecznie Państwu dziękujemy!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane