×
Wyszukaj w serwisie

"Operetka na wynos" na Namysłowskim Rynku

W słoneczne popołudnie 3 października, mieszkańcy Namysłowa mieli niesamowitą okazję obcowania z kulturą wyższą bez konieczności wyjazdu z miasta, gdyż z wizytą w Namysłowie zawitała sama Wrocławska Operetka!

Na dziedzińcu namysłowskiego rynku, Teatr Scena Kamienica z Wrocławia zaprezentował projekt pod nazwą „Operetka na wynos”.

To nowa inicjatywa, mająca za zadanie dotarcie do społeczności lokalnych zamkniętych przez pandemię koronawirusa w domach, dająca możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu praktycznie z okien i balkonów mieszkań.

Dzięki niej, namysłowska publiczność zgromadzona na świeżym powietrzu wzięła udział w koncercie, podczas którego operetkowi śpiewacy oraz tancerze baletowi wykonali najbardziej znane arie i operetki wszechczasów.

Wydarzenie, które miało charakter wolny, otwarty i darmowy, spotkało się z dużym zainteresowaniem seniorów, którzy okazuje się, że świetnie znają ten repertuar, czego dali dowód wyśpiewując operetkowe szlagiery wraz trupą aktorów.

Obcowanie z operetką jako gatunkiem muzycznym wymaga kontaktu na żywo, a ludzie mając aktualnie utrudniony dostęp do kultury, zwyczajnie za nią tęsknią. Tęsknią zarówno artyści, jak i publiczność.  Dlatego też koncerty w plenerze cieszą się tak dużym powodzeniem, a sceną dla nich stają się coraz częściej miejskie podwórka, skwery czy małe ryneczki.

Można śmiało stwierdzić, że formuła tego „ teatru w trybie awaryjnym” przyjęła się w Namysłowie i  mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu ciekawa inicjatywa w naszym mieście!

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane