×
Wyszukaj w serwisie

Nowy dowód osobisty

Zgodnie z komunikatem Ministra Cyfryzacji od 8 listopada 2021 r. będzie można składać w urzędach wnioski o wydanie dowodu osobistego, które będą wyposażone w warstwę elektroniczną, o wysokim stopniu zabezpieczenia oraz podobnie jak w przypadku paszportów, zawierać będą wizerunek twarzy posiadacza oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych.

Nowy dowód osobisty.png

Dodatkowo, w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

W związku z wprowadzeniem nowego dowodu osobistego, od 27 lipca br., nie ma możliwości złożenia wniosku o ten dokument elektronicznie. Po wdrożeniu nowego wzoru, składanie wniosków online możliwe będzie wyłącznie w przypadku dzieci do 12. roku życia. Od nich odciski palców nie będą pobierane.

Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej

Wszystkie osoby posiadające ważne dowody osobiste, wydane zgodnie z dotychczas obowiązującym wzorem, nie będą musiały ich wymieniać. Z tych dokumentów będzie można korzystać do momentu utraty ich ważności.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane