×
Wyszukaj w serwisie

XXI Dzień Papieski w Namysłowskim Ośrodku Kultury

 

 „Nie lękajcie się” - to hasło XXI Dnia Papieskiego, który obchodzono w dniu 10 października br. w całym kraju, w tym również w Namysłowie

Namysłowianie uczestniczyli tego dnia we wspaniałym koncercie, słowno-muzycznym wspomnieniu św. Jana Pawła II w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminy Namysłów, w tym m.in. ze Smarchowic Śląskich, który miał miejsce w Namysłowskim Ośrodku Kultury.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności, z wielkim wzruszeniem spektakl podziwiała Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara oraz Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński.

Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym Franciszkiem.

Tegoroczne hasło, to nawiązanie do słów — Non abiate paura — nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 r. podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat.

Corocznie, podczas Dnia Papieskiego odbywa się także zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości oraz na ufundowanie im obozów wakacyjnych.

Namysłowianie także przekazali „dar serca” do skarbonki przygotowanej podczas koncertu przez ks. Andrzeja Ilnickiego, proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 roku. Z pozostałych po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski środków utworzono organizację, która początkowo pomagała 500 osobom z 5 wschodnich diecezji. Stypendia te przyznawane są dla uczniów już od VII klasy szkoły podstawowej i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Przez 20 lat działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi. Ze wsparcia „Dzieła Nowego Tysiąclecia” korzysta rocznie blisko 2 tys. młodych uzdolnionych osób z całej Polski.

Oprócz październikowej zbiórki, nowe stypendia można ufundować również przez cały rok wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast oraz wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

Pamiętajmy, że „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards).

 

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane