Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Zakończenie remontu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu

19 listopada br. miała miejsce oficjalnie zakończenie remontu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębiu. Niestety, koronawirus i związana z nim kwarantanna, pokrzyżowały plany i zamiast spotkania w szerokim gronie wraz z uczniami i rodzicami oraz części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Jastrzębiu, odbyło się spotkanie, które było okazją do złożenia podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji tego zadania.

Za kwotę blisko 210 tys. zł.: wymieniony został stary kocioł c.o. na nowoczesny piec na ekogroszek, spełniający normę 5 klasy z zasobnikiem i podajnikiem ślimakowym – 31 734,00 zł, przebudowano nawierzchnię zewnętrzną przy wejściu głównym do szkoły oraz na tylnym placu – 149 703,35 zł oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych - 28 500,00 zł,

- Budynek naszej szkoły już od ponad 50 lat służy uczniom i mieszkańcom. Remont szkolnego podwórka był jedną z najbardziej potrzebnych i oczekiwanych przez społeczność szkolną inwestycji. Modernizację przeszła również kotłownia, gdzie wymieniono kocioł na ekologiczny opał. Ponadto wykonano zewnętrzne zejście do piwnicy. Mamy także nowy parking szkolny, gdzie rodzice oraz nauczyciele mogą bezpiecznie zaparkować swoje auta. Teraz możemy cieszyć się placówką w nowej odsłonie – mówi Włodzimierz Putowski Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu.

Wymiana całej nawierzchni placu szkolnego, o powierzchni blisko 800 m2 przy wejściu głównym oraz na tylnym placu szkoły, pozwoliła uzyskać nowy bezpieczny teren, na którym toczy się codzienne życie szkolne.

W ramach zadania wymieniono również część starej kanalizacji z rur kamionkowych na nową z rur PCV. 

- Systematycznie poprawiamy otoczenie naszych placówek oświatowych, tak aby było one bezpieczne dla naszych uczniów. Po Zespole Szkolno-Przedszkolnym ZSP w Smarchowicach Wielkich i Szkole Podstawowej Nr 3 w Namysłowie, przyszedł czas na ZSP w Jastrzębiu. Dziękuję dyrekcji, rodzicom, a także dzieciom za docenienie naszych starań w poprawę komfortu nauczania. Przypomnę, że przed rozpoczęciem roku szkolnego oddaliśmy również do użytku zmodernizowaną kuchnię wraz z zapleczem w Przedszkolu Nr 1 w Namysłowie. Przed nami jeszcze realizacja ważnego zadania, jakim jest budowa nowej kuchni oraz zakup wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, które planujemy zrealizować do czerwca 2022 r. – informuje Bartłomiej Stawiarski Burmistrz Namysłowa.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane