×
Wyszukaj w serwisie

Mikołaj z wizytą w Gminie Namysłów

Dzień 6 grudnia, w kalendarzu każdego dziecka, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Święto ustanowiono na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też postać Dziadka Mroza lub Gwiazdora.

Do Gminy Namysłów, Święty Mikołaj przybył w tym roku trochę wcześniej, gdyż już 2 grudnia. Swoją wizytą ucieszył dzieci ze wszystkich sołectw Gminy Namysłów, odwiedzając je kolejno prze trzy dni.  Razem ze swoimi pomocnikami oraz Elzą - uwielbianą przez najmłodszych postacią z bajki „Kraina Lodu”, Mikołaj rozwoził i rozdawał słodkie paczki wszystkim grzecznym dzieciom, które przybyły, aby się z nim spotkać.

Wdzięczne maluchy śpiewały świąteczne piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły oraz brały udział  w zabawach. Nie bały się także brodatego gościa i chętnie ustawiały się do zdjęć ze wszystkimi postaciami.

W międzyczasie, dokładnie 4 grudnia, na zaproszenie Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, Święty Mikołaj odwiedził także najmłodszych mieszkańców Namysłowa, którzy przyszli na spotkanie do Namysłowskiego Ośrodka Kultury. Każdy maluch, który pojawił się w sali widowiskowej NOK, nie opuścił jej bez słodkiego upominku, a podczas wizyty dzieci mogły skorzystać także z wielu atrakcji, które zapewnili dla nich organizatorzy spotkania, Burmistrz Namysłowa oraz pracownicy Namysłowskiego Ośrodka Kultury.

Na początek, niesamowitych wrażeń dostarczył wszystkim interaktywny, bajkowy spektakl mikołajkowy, pt. „Zima Stwora Głodomora”, który poprzedził wizytę Mikołaja. Maluchy z wielką starannością przystąpiły także do pisania listów do Świętego, uczestniczyły w świątecznych grach i zabawach, o które zadbali animatorzy oraz ustawiały się w długiej kolejce do malowania buziek, co szczególnie wzbudziło ich zainteresowanie. Przygotowano także świąteczną ściankę fotograficzną, przy której można było wykonać sobie kolorowe rodzinne zdjęcie.

Choć na niespodzianki i prezenty najbardziej czekają właśnie najmłodsi, to mikołajkowy zwyczaj wręczania sobie symbolicznych drobiazgów, cieszy również dorosłych. Były to dni pełne przeżyć, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich, tych małych i dużych.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane