×
Wyszukaj w serwisie

VIII Międzynarodowy Memoriał Witka i Patryka!

W sobotę 11 grudnia br., w aktualnie rozbudowywanej sali „Orła” w Namysłowie, miał miejsce VIII już Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym pod patronatem honorowym Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego. Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów.

Zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 roku w drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej zawodników miejscowego „Orła” Witolda Prociaka i Patryka Żymańczyka. Obaj zapaśnicy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów oraz koleżanki z wielkimi perspektywami na przyszłość.

Turniej odbył się w bardzo rodzinnej, miłej i kameralnej atmosferze, szczególnie biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną w naszym regionie. Organizacja i poziom sportowy memoriału była jak zawsze na wysokim poziomie, a pojedynki rozgrywane na dwóch matach dostarczyły wielu emocji. Ostatecznie do walk stanęło 63 zawodników i dodatkowo 4 zawodniczki z 10 klubów i dwóch krajów (Słowacja, Polska) oraz z pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego).

Zawody rozegrane zostały w 15 kategoriach wagowych w grupach wiekowych młodzików do lat 14 oraz kadetów (jun. mł) do lat 17.

Uroczystego otwarcia VIII Memoriału dokonał Starosta Namysłowski Pan Konrad Gęsiarz wraz z Prezesem Opolskiego Związku Zapaśniczego Panem Dariuszem Stępniem oraz gospodarzem turnieju wielce zasłużonym dla zapasów Prezesem „Orła” Panem Kazimierzem Szelągiewiczem. Wszyscy życzyli uczestnikom udanej i bezpiecznej rywalizacji sportowej oraz uroczyście przywitali przybyłych gości, a także przekazali słowa zachęty do uprawiania zapasów oraz sportu ogólnie dla wszystkich młodych zawodników i zawodniczek.

Ogromne podziękowania dla Wszystkich uczestników, sponsorów, rodziców młodych zapaśników i zapaśniczek oraz kibiców i sympatyków zapasów w Namysłowie.

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane