×
Wyszukaj w serwisie

Namysłowski Jarmark Bożonarodzeniowy „Namysłowskie Betlejem”

Świąteczne klimaty królowały na Jarmarku Bożonarodzeniowym „Namysłowskie Betlejem”, który odbył się w miniony weekend na Rynku w Namysłowie.

Mimo chłodu „Namysłowskie Betlejem” przyciągnęło sporo gości. Niewątpliwie była to wspaniała okazja do zakupienia oryginalnych, świątecznych prezentów, na przygotowanych stoiskach. Dominowały tam przeróżne ozdoby bożonarodzeniowe, począwszy od różnobarwnych bombek, aniołów, choinek, choineczek do pięknie ozdobionych stroików, wianków i wyrobów z makramy.

Nie zabrakło też przepysznych świątecznych specjałów, w tym swojskich wyrobów, serów, ciast i „eliksirów” na odporność, o które zadbali wystawcy oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozowcu oraz w Przeczowie.

Każdy mógł się uraczyć również rozgrzewającym barszczykiem z uszkami, przygotowanym przez Pracowników Namysłowskiego Ośrodka Kultury.

Dla dzieci, w specjalnie przygotowanej świątecznej zagrodzie, przygotowano żywą szopkę, przy której maluchy mogły pod okiem opiekuna głaskać i karmić zwierzęta. A na najmłodsze pociechy czekała wesoła karuzela.

Wszystko w akompaniamencie kolęd i pastorałek, w trakcie przygotowanego programu artystycznego, przy blasku świątecznych iluminacji i pięknej choinki.

W programie znalazły się także liczne występy dzieci i młodzieży, lokalnych grup i artystów oraz zaproszonych zespołów.

Nie zabrakło również gwiazd obu wieczorów oraz zaskakujących niespodzianek, przygotowanych dla wspaniałej publiczności. I tak w sobotę uczestniczyliśmy w ujmującym koncercie Andrzeja Cierniewskiego z Zespołem, z którym na scenie w premierowym utworze wystąpiły Panie z zespołu „A to szok” z Kamiennej, na czele z Zastępcą Burmistrza Namysłowa Eweliną Moniuszko-Czuczwarą oraz sołtys wsi Kamienna Ewą Wolską.

Natomiast w chłodny niedzielny wieczór, publiczność rozgrzewała góralska kapela „Pogwizdani”, przed koncertem której mogliśmy być świadkami przepięknego utworu zat. „Przekażmy sobie znak pokoju” w wykonaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie z władzami miasta na czele oraz przedstawicielami poszczególnych instytucji gminnych.

Było magicznie i świątecznie! Zatem przeżyjmy to jeszcze raz….

 

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane