×
Wyszukaj w serwisie

Jarmark Wielkanocny "Skarby Dobrej Widawy i Przyjaciół"

10 kwietnia br., w Niedzielę Palmową, na namysłowskim rynku, odbył się Jarmark Wielkanocny "Skarby Dobrej Widawy i Przyjaciół", który objęty był Patronatem Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego.

Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonał Zastępca Burmistrza Krzysztof Mucha, który wziął także udział w rozstrzygnięciu Konkursu na „Stół Wielkanocny” oraz w oficjalnym wręczaniu nagród dla zwycięzców.

Na miejscu, na mieszkańców Namysłowa czekało 11 stoisk rękodzielniczych i gastronomicznych. Niewątpliwie była to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na przygotowanych stoiskach dominowały przeróżne ozdoby wielkanocne, począwszy od wianuszków, wyrobów ceramicznych, mydełek i biżuterii do pięknie ozdobionych stroików i produktów wykonanych na szydełku i drutach.

Nie zabrakło także przepysznych świątecznych specjałów, w tym: swojskich wyrobów, serów, ciast i syropów na odporność, o które zadbali wystawcy oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozowca oraz Wilkowa.

Każdy uczestnik imprezy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z milusińskim Zającem Wielkanocnym oraz Kurczaczkiem, którzy obdarowywali zebranych drobnymi upominkami w postaci drewnianych magnesów i słodkości, które sprezentował Namysłowski Ośrodek Kultury.

Całe wydarzenie uświetniły występy artystyczne lokalnych zespołów: Skowronków Przeczowskich, Namysłowiaków, Kapeli Wilkowskiej oraz Justyny Orszak-13-letniej mieszkanki Ukrainy, które były nagradzane głośnym aplauzem wśród widzów.

Kolejną niespodzianką od organizatorów była darmowa przejażdżka rikszą rowerową po ulicach Namysłowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, a także ich rodziców.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i spędzenie wspólnego, niedzielnego popołudnia!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane