×
Wyszukaj w serwisie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja br., o godzinie 12.00, na placu apelowym Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Namysłowie.

Głównym punktem uroczystości było podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu państwowego.

Gminę Namysłów reprezentował Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. Wśród zgromadzonych obecni byli m. in. radni, przedstawiciele PSP w Namysłowie, KPP w Namysłowie Straży Miejskiej w Namysłowie, przedstawiciele szkół, harcerze z Namysłowskiego Związku Drużyn oraz mieszkańcy Namysłowa.

Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Pamiętajmy o Biało-Czerwonej!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane