×
Wyszukaj w serwisie

Święto Konstytucji 3 Maja

„Witaj majowa jutrzenko, Świeć naszej polskiej krainie”!

W całym kraju obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Namysłowskie uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny, celebrowanej w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary przez Proboszcza Ks. dr Bartosza Barczyszyna, z udziałem wiernych, w tym m.in. przedstawicieli lokalnych władz w osobach Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, Zastępcy Burmistrza Eweliny Moniuszko-Czuczwary oraz Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza i Wicestarosty Tomasza Wiciaka.

Następnie, w asyście Namysłowskiej Orkiestry Dętej, Stowarzyszenia Motocykliści Namysłów oraz namysłowskiej Policji, przemaszerowano ulicami miasta na skwer przy Placu Powstańców Śląskich, gdzie wsłuchano się w okolicznościowe przemówienia oraz utwory patriotyczne w wykonaniu orkiestry.

Przedstawiciele lokalnych władz, Radni Rady Miejskiej w Namysłowie i Rady Powiatu Namysłowskiego, organizacji, stowarzyszeń, instytucji, w asyście licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych, harcerzy, mieszkańców i przybyłych gości, złożyli także patriotyczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po części oficjalnej, w sali Namysłowskiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczysta Akademia, przygotowana przez dzieci z Przedszkola nr 1 w Namysłowie.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspólne uczczenie tego jakże ważnego dla narodu polskiego dnia, a naszym przedszkolakom za wspaniałą inscenizację patriotyczną, która wzruszyła i oczarowała zgromadzoną publiczność.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane