×
Wyszukaj w serwisie

Otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej „#Bądź świadomy - wszystko jest w twoich rękach”

12 maja br., na płycie Namysłowskiego Rynku, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, otworzył plenerową wystawę fotograficzną, stanowiącą Ekologiczny Projekt Foto autorstwa Iriny Orshak z Lwowa, pod hasłem: „#Bądź świadomy - wszystko jest w twoich rękach”. Fotografem projektu jest Olenka Domsha.

Włodarzowi miasta towarzyszyli jego Zastępcy Ewelina Moniuszko-Czuczwara oraz Krzysztof Mucha, a także: Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury wraz z pracownikami, Kierownik Biblioteki Publicznej w Namysłowie, przedstawiciele Izby Regionalnej oraz Izby Techniki Młynarskiej w Namysłowie, jak również polscy i ukraińscy uczniowie z namysłowskich szkół i ich opiekunowie.

Ekspozycja ma na celu zwrócenie uwagi człowieka na problemy ekologii i ochrony środowiska. Dzięki zdjęciom możemy zobaczyć jak żyć eko, a także jak wkrótce może wyglądać nasze otoczenie, jeśli w porę nie dostrzeżemy skali problemu.

Autorka projektu - Irina Orshak - była Radna Rady Miejskiej we Lwowie oraz przewodnicząca komisji ds. ekologii i zarządzania przyrodą, na barwnych fotografiach próbuje przekazać uczucia i emocje towarzyszące nam w wielu okolicznościach życia codziennego, prezentując różne proekologiczne postawy zwłaszcza młodego pokolenia i skłaniając je do myślenia. Bohaterką zdjęć jest natomiast córka artystki, Justinka. Irina już od wielu lat jest propagatorką szeroko rozumianej kultury ekologicznej, a jej wystawa była pokazywana była wcześniej także na lwowskim rynku pod ratuszem.

Obie Panie umiliły zwiedzającym oglądanie swoim muzycznym, klimatycznym recitalem, do którego przyłączyli się także goście.

Bądź świadomy! Od nas zależy, jak będziemy żyć jutro!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane