×
Wyszukaj w serwisie

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka

17 maja br., w Namysłowie, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, sprawowanej w intencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz ich rodzin.

W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara, Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz, Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski oraz Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, na czele z Komendantem Powiatowym st.kpt. Tadeuszem Kmieciem, a także przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i instytucji z terenu Gminy Namysłów.

Po odprawionym nabożeństwie, wszyscy przybyli udali się na plac Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, na uroczysty apel, podczas którego wręczono liczne awanse i odznaczenia dla zasłużonych funkcjonariuszy, a także poświęcono oraz przekazano do użytku nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy, na który Gmina Namysłów przekazała wsparcie finansowe w wysokości 70 000,00 zł.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz, Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Komendant Powiatowy Tadeusz Kmieć, Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Kędryk, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Jerzy Naszkiewicz, a nowy wóz poświęcił Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Głuszynie ks. Grzegorz Tabaka.

Po zakończeniu części oficjalnej, na uczestników wydarzenia czekał pyszny poczęstunek, w postaci „strażackiej grochówki”, a także pokaz sprzętu ratowniczego.

Życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby oraz wielu sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym, a także gratulujemy nowego wozu strażackiego, który niejednokrotnie przyczyni się do ratowania ludzkiego życia!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane