Ścianka wspinaczkowa

Miejsce realizacji zadania:

Teren zielony przy placu zabaw na Osiedlu Leśnym - okolice ul. Modrzewiowej i Świerkowej  w Namysłowie (działka nr 183/5)

Opis i cel zadania:

Ścianka wspinaczkowa z włókna szklanego o wysokości 2,5 m, długości 2,1 m, szerokości 2,0 m, powierzchnia wspinaczkowa 13,7 m2. Stworzenie bezpiecznego miejsca dla dorosłych, młodzieży i pełnych energii dzieci, które chcą spróbować swoich sił w nowej, popularnej dyscyplinie sportu jaką jest wspinaczka.

Szacunkowy koszt zadania:

95 000,00 zł

Uzasadnienie:

Ścianka ma zachęcić i zmobilizować młode, jak i starsze pokolenie do wyjścia na dwór, a także wspólnego spędzania czasu, rozwijając przy tym koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności motoryczne użytkowników oraz poprawiając ich sprawność. Jest idealnym rozwiązaniem na domową izolację i oderwanie od telefonów komórkowych, miejscem na nawiązanie relacji rówieśniczych i wypróbowanie swoich możliwości, gdzie zwłaszcza młode pokolenie będzie się uczyć pokonywać trudności, kształtować swój charakter, uczyć się wzajemnego zaufania i odpowiedzialności. Ruch na świeżym powietrzu i uprawianie tego rodzaju popularnego sportu, zapewni dawkę zdrowej adrenaliny, wzmocni wytrzymałość naszych mięśni oraz pozwoli ukształtować sylwetkę.

Ścianka wspianczkowa.png