×
Wyszukaj w serwisie

Zasłużony Obywatel Gminy Namysłów

26 maja br., podczas XLVIII sesji Rady Miejskiej w Namysłowie, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski miał przyjemność wręczyć Panu Włodzimierzowi Ożdze, odznaczenie i akt nadania „Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów”, za wybitne zasługi dla naszej Gminy oraz jej mieszkańców.

Włodzimierz Ożga to historyk, popularyzator i badacz lokalnych dziejów, redaktor i autor licznych publikacji i artykułów dotyczących zabytków naszego regionu.

Od 2013 r. pełni funkcję Dyrektora Opolskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych, a od 2019 r. jest także Wiceprezesem Zarządu Okręgu. Dzięki jego staraniom, przy współpracy z PFRONem udało się zrealizować wiele projektów i programów osobom z dysfunkcjami narządu wzroku, z których od dziś korzystają członkowie wszystkich 12 kół terenowych, w tym koło w Namysłowie. W 2015 r. odznaczony został przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie: Brązową Odznaką Honorową PZN, a w 2020 r. - Srebrną odznaką Honorową.

Życzymy Panu Włodzimierzowi, wielu dalszych sukcesów w swojej działalności, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiego powodzenia w życiu osobistym.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane