Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Jubileusz 75-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz z małżonką Radną Rady Miejskiej w Namysłowie Marzeną Stawiarską oraz ze swoją Zastępczynią Eweliną Moniuszko-Czuczwarą, 28 maja br., mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach zacnego Jubileuszu 75-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie.

W uroczystości wzięli udział także m.in.: Poseł na Sejm RP Violetta Porowska, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz wraz ze swoim Zastępcą Tomaszem Wiciakiem, Komendant Powiatowy PSP w Namysłowie Tadeusz Kmieć, Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński, a także inni zaproszeni goście oraz mieszkańcy Głuszyny i okolic.

W ciągu tych minionych lat zmieniali się członkowie OSP, jednak idea towarzysząca założycielom jednostki, przyświeca do dziś – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęto od mszy świętej w intencji Strażaków, celebrowanej przez kapelana Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie księdza druha Grzegorza Tabakę w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Głuszynie, którą uświetniły licznie przybyłe z innych jednostek poczty sztandarowe.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy, w paradnym szyku, przemaszerowali na plac przy remizie OSP, gdzie Proboszcz parafii w Głuszynie poświęcił także nowy wóz strażacki marki Renault, o nadanym imieniu "Andrzej".

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali, odznak i wyróżnień, a także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają strażaków ochotników w działaniach na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa.

W okolicznościowych przemówieniach zaproszeni goście, gratulowali Druhom zakupu nowego samochodu oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość Strażaków z Głuszyny do niesienia pomocy potrzebującym w Gminie Namysłów.

Po części oficjalnej nie zabrakło także poczęstunku dla wszystkich mieszkańców sołectwa w postaci tradycyjnej grochówki oraz atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Głuszyny w postaci dmuchanych zamków czy pysznych lodów.

Serdecznie gratulujemy pięknego Jubileuszu, a wszystkim Druhom i Ich Rodzinom życzymy bezpiecznej pracy i powrotów do domu, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej opieki świętego Floriana!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane