Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Obchody Dnia Dziecka

29 maja br., na Namysłowskich Błoniach, odbyły się obchody najradośniejszego dnia w roku - Dnia Dziecka!

Oficjalnego otwarcia tego wydarzenia dokonał Zastępca Burmistrza Namysłowa Krzysztof Mucha, który przywitał całe rodziny oraz złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się ich Święta.

Na najmłodszych mieszkańców Gminy Namysłów, czekało wiele ciekawych atrakcji, przygotowanych przez Namysłowski Ośrodek Kultury, m. in. HOLI Festiwal Kolorów, dmuchany plac zabaw, strefa maluszka, kraina fryzjerstwa, strefa gier planszowych DRAGON oraz stoiska rękodzielnicze i tematyczne tj. zaplatanie warkoczyków i kolorowe tatuaże. Przechadzając się po terenie imprezy, dzieci mogły spotkać radosne postacie bajkowe, które rozdawały pociechom zdrowe owoce i pyszne lody, ufundowane przez firmę FRONERI POLSKA Sp. z o.o. Namysłów. Wszystkie dzieci mogły wziąć także udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Namysłowie. Kolejną atrakcją był pokaz sportowej mody, zorganizowany przez Panią Iwonę Adamiec - znanego Edukatora oraz szkoleniowca na całym świecie, w którym wzięły udział dzieci z Polski, ale także z Ukrainy. Sponsorem, który ubrał modeli w odzież 4F , był sklep sportowy ,,Mega Sport'' Arkadiusz Kasprzak.

Całe wydarzenie uświetniły występy lokalnych artystów: zespołu "Gama" ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie, pod przewodnictwem Pana Kazimierza Fiały, grup tanecznych ActivSport wraz z ich Instruktorem Panią Jagodą Kalcowską, grupy musicalowej NOK, na czele z opiekunką Panią Katarzyną Fiałą, Pracowni Głosu, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Jaźwę, a także kolorowy koncert zespołu "Centrum Uśmiechu".

W przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie strefie bajek, odbyło się także rozpoczęcie XXI Tygodnia Czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, podczas którego Zastępca Burmistrza Miasta zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego czytania i zabrał je w podróż "Lokomotywą" Juliana Tuwima.

Wydarzeniem towarzyszącym była również "II Bitwa o Namysłów", gdzie od godzin porannych, odbywały się emocjonujące walki powietrzne modeli latających. Po zakończonym rozgrywkach, nastąpiło podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników turnieju. Zawodnikom, puchary i upominki wręczyli: Zastępca Włodarza Miasta, Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński wraz z Głównym Instruktorem NOK Krzysztofem Kazimierczakiem.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie niedzieli!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane