×
Wyszukaj w serwisie

75-lecie OSP w Rychnowie

2 lipca br., w Rychnowie, swoje 75-lecie istnienia obchodziła tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna.

Z okazji tego znamienitego Jubileuszu, Druhny oraz Druhowie zorganizowali uroczyste obchody, na które przybyli: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz ze swoją Zastępczynią Eweliną Moniuszko-Czuczwarą, Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury, Komendant Powiatowy PSP w Namysłowie Tadeusz Kmieć, mieszkańcy Rychnowa z Sołtysem Panem Władysławem Dzwoniarkiem oraz mieszkańcy Kamiennej z Sołtys Panią Ewą Wolską, a także goście zaproszeni.️

Obrzędy rozpoczęły się mszą świętą w Kościele św. Jana Chrzciciela w Rychnowie, którą uświetniły licznie przybyłe poczty sztandarowe. Liturgię w intencji wszystkich Funkcjonariuszy i ich rodzin sprawowali: Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kowalowicach ks. Janusz Szetelnicki oraz Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Głuszynie ks. Grzegorz Tabaka, którzy uczcili także pamięć zmarłych już Strażaków.

Następnie, goście udali się na plac przy remizie strażackiej w Rychnowie, na uroczysty apel, podczas którego wręczono liczne odznaki, medale i wyróżnienia. Nie zabrakło również słów wdzięczności, skierowanych do osób, instytucji oraz stowarzyszeń, które na co dzień wspierają Druhów OSP.

Po zakończeniu części oficjalnej, na boisku sportowym w Rychnowie, odbył się festyn, podczas którego na całe rodziny, czekało wiele ciekawych atrakcji, tj. gry i zabawy dla dzieci, dmuchany plac zabaw, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i sprzętu strażackiego oraz pyszny poczęstunek w postaci dań z grilla oraz tradycyjnej grochówki.

Dziękujemy Strażakom za niejednokrotnie okazaną bohaterską postawę i ratowanie ludzkiego życia, a także życzymy Wam bezpiecznej służby oraz wielu sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym!

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane