Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Obchody Święta Policji w Namysłowie

W związku z przypadającym w dniu 24 lipca - Świętem Policji, 22 lipca br. w Namysłowie, w samo południe, odbyły się uroczystości z okazji 103. rocznicy powołania tej formacji, w których udział wzięli m.in.: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, Komendant Powiatowy PSP Tadeusz Kmieć, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Bartłomiej Burniak, Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie podinsp. Andrzej Ostrycharczyk wraz z Namysłowskimi Mundurowymi, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani policjanci, przedstawiciele namysłowskich instytucji i placówek, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Namysłów, rodziny i bliscy Funkcjonariuszy, a także goście zaproszeni.

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Namysłowie, tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Franciszka z Asyżu i Św. Piotra z Alkantary, w intencji policjantów, pracowników cywilnych policji i ich rodzin, a także tych, którzy odeszli na wieczną służbę.

Następnie wszyscy uczestnicy wydarzenia, przy udziale werblisty Namysłowskiej Orkiestry Dętej, uroczyście przemaszerowali ulicami miasta na Plac Powstańców Śląskich, gdzie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Kolejnym punktem programu, był podniosły apel, podczas którego wręczono awanse, odznaki, wyróżnienia za zasługi, a także podziękowania za licznie udzielane wsparcie. Wyróżnieni zostali funkcjonariusze, którzy na przestrzeni ostatnich lat wykazali się zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa i pomocą w działaniach namysłowskiej policji.

Dziękujemy wszystkim Funkcjonariuszom, za wypełnianie tak wyjątkowej i niezwykle ważnej służby, podczas której dbacie o bezpieczeństwo społeczności, niejednokrotnie ryzykując własne życie.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane