×
Wyszukaj w serwisie

"XIX Bieg Namysłowian"

W sobotni poranek 20 sierpnia br., na namysłowskich błoniach zgromadziło się niemalże 200 biegaczy, którzy wystartowali w biegu na 10 km. Od  godziny 8:00 swoją pracę rozpoczęło biuro zawodów prowadzone przez pracowników Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, OPS Namysłów, Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia oraz Wydziału Promocji, Komunikacji i Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Namysłowie.

Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów, wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnałem ze startera, danym przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, rozpoczęliśmy zmagania na trasie. Zawodników prowadził na quadzie przedstawiciel Stowarzyszenia „Motocykliści Namysłów” Jakub Kalarus. Trasa była wymagająca, gdyż na odcinku 10 kilometrów biegacze musieli zmagać się nie tylko z dystansem, ale także ze zmienną nawierzchnią, ukształtowaniem terenu oraz kapryśną pogodą.

Nad bezpieczeństwem zawodników podczas biegu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, koordynowani przez Tomasza Przysiężnego oraz jadąca na końcu stawki karetka pogotowia ratunkowego. Na 6 kilometrze Sołtys Kamiennej-Pani Ewa Wolska wraz z grupą wolontariuszy czekała na zawodników z wodą, aby pomóc im uzupełnić płyny. W dwóch innych punktach, na trasie biegu organizatorzy zapewnili kurtynę wodną, gdyż w tym dniu pogoda nas nie rozpieszczała.

Tuż po rozpoczęciu Biegu na 10 kilometrów, na linii startu wyznaczonej na namysłowskich błoniach zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami, aby wziąć udział w Biegu Rodzinnym. Bieg pod okiem Pani Małgorzaty Sucheckiej, odbywał się na dystansie ok 150 metrów, jednak nie zabrakło także emocji podczas zmagań najmłodszych uczestników. Jako pierwsze wystartowały przedszkolaki, następnie dziewczynki i chłopcy z klas I-III oraz klas IV-VI. Wszyscy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe do sklepu Mega Sport. Dzieci mogły również skorzystać ze strefy przygotowanej przez firmę Velux, gdzie czekały na nie liczne gry, zabawy oraz upominki.

W trakcie Biegu Rodzinnego, dostaliśmy informację, że pierwsi zawodnicy pokonali już 6 kilometr. Chwilę później usłyszeliśmy głośny doping kibiców, a zza zakrętu przed samą metą wyłoniła się pierwsza trójka, która do samego końca walczyła o zwycięstwo. Najszybszy okazał się Maciej Kardas z czasem 35:51, który wbiegając na metę w towarzystwie okrzyków i braw otrzymał pamiątkowy medal oraz wodę. Na II miejscu w kategorii generalnej mężczyzn uplasował się Robert Pontus z czasem 35:56, a tuż za nim na III pozycji Piotr Rybiałek, który pokonał cały dystans w 36 minut. Najszybszą  kobietą okazała się Paulina Dacyszyn z wynikiem 41:46, II miejsce wywalczyła Marcelina Kocój, najniższy stopień na podium przypadł Paulinie Łambuckiej. Mimo ogromnego zmęczenia, wszystkim zawodnikom na mecie towarzyszyły wielkie uśmiechy. Pozostało już tylko poczekać na resztę zawodników, aby móc przystąpić do dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Firma Ultimasport, prowadząca pomiar czasu, błyskawicznie dostarczyła komplet wyników, a w międzyczasie zawodnicy mogli skorzystać z posiłków regeneracyjnych, przygotowanych przez Dworek Różany Hotel & Restaurant. Każdy z uczestników biegu otrzymał także pakiet startowy z drobnymi upominkami oraz pamiątkową koszulką. 

Na wszystkich, którzy stanęli tego dnia na podium czekały puchary oraz upominki. W klasyfikacji generalnej zawodnicy z I miejsca otrzymali zegarki Garmin Forerunner 55, z II miejsca komplet walizek podróżnych, natomiast za III miejsce plecak termiczny. W klasyfikacji Powiat oraz Gmina zawodnicy otrzymali vouchery na 300, 200 i 100 zł do sieci sklepów Martes Sport. W XIX edycji Biegu Namysłowian była również klasyfikacja firm, którą zwyciężyła drużyna reprezentująca Grupę Żywiec, tuż za nimi znaleźli się zawodnicy z Diehl Controls, a na III stopniu podium stanęli reprezentanci firmy Velux. Puchary wręczali: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz oraz Prezes Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Barbara Kin. W międzyczasie odbyło się również losowanie pralki ufundowanej przez DIEHL Controls. 

Jako główny organizator XIX Biegu Namysłowian, pragniemy serdecznie pogratulować uczestnikom biegu oraz wszystkim współorganizatorom: Gminie Namysłów, Starostwu Powiatowemu, Namysłowskiemu Ośrodkowi Kultury, Inicjatywie Aktywny Samorząd oraz NKB „Zryw”.

Pragniemy również gorąco podziękować wszystkim sponsorom: VELUX, DIEHL Controls, Froneri, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „Ekowod” Sp. z o. o., Zakład Energetyki Cieplnej Namysłów Sp. z o. o., Grupa Żywiec - Browar Namysłów, Okna Hałupka, Motocykliści Namysłów, Dworek Różany Hotel & Restaurant, Salvare Doceo - Aleksander Szachnowski, OSP Głuszyna, OSP Mikowice, OSP Ligota Książęca, OSP Rychnów, OSP Smarchowice Śląskie, OSP Ziemiełowice, OSP Smogorzów, Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie, Namysłowski Związek Drużyn – Harcerze, Intermarche – Marian Moras, Blablex Usługi Dekarsko – Budowlane – Andrzej Usiak  Koło Gospodyń Wiejskich Kamienna oraz PHPU Marker – Danuta Kopeć .

Mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie już za rok podczas jubileuszowego XX Biegu Namysłowian!

                                                                                     

                                                                                                        Dyrektor Sportowy

                                                                                                  XIX Biegu Namysłowian

                                                                                                              Paweł Herian

 

 


 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane