×
Wyszukaj w serwisie

Namysłów ma swój pierwszy ekomural

W Namysłowie powstał pierwszy ekomural. Malowidło znajduje się przy wjeździe do miasta od strony Brzegu i Opola (DK 39). Mural prezentuje logo inicjatywy i jest pierwszym w kolekcji, jak określają to pomysłodawcy, płótnem w miejskiej galerii sztuki – jaką ma stać się Namysłów.

Partnerami tej innowacyjnej akcji w naszym mieście są: Bartłomiej Stawiarski - Burmistrz Namysłowa, Prezes Fundacji Droga do lepszego Dawid Pabiniak oraz Prezes Fundacji EcoEvolution.org Paweł Lisowski. Mecenasem pierwszego (eko) muralu jest natomiast Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Ekowod w Namysłowie, reprezentowany dziś przez Pana Wiesława Krupnika.

Dzięki inicjatywie nasz urokliwy Namysłów, miasto o bogatej tradycji i ciekawej historii, stanie się wielkim płótnem dla artystów sztuki ulicznej, oddając ściany poszczególnych budowli profesjonalnym twórcom tego typu dzieł malarskich.

Na uwagę zasługuje fakt, że każdy mural będzie eko – dzięki zastosowaniu specjalnych, redukujących zanieczyszczenia farb, co z pewnością wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. 1 metr kwadratowy pomalowanej powierzchni redukuje bowiem liczbę szkodliwego tlenku azotu o 0,44 g – czyli podobną wartość jak jedno średniej wielkości drzewo. Tworzyć eko murale to tak, jakby sadzić kolejne drzewa.

Zachęcamy zatem wszystkich mieszkańców do użytkowania aplikacji Movello, która umożliwi Państwu decydowanie o tym, który twórca zostawi swój artystyczny ślad w naszym mieście. A szczegóły odnajdą Państwo również na stronie: https://miastoekomurali.pl oraz profilu FB Miasto Eko Murali

Idea ta integruje mieszkańców, promuje twórców, realizuje cele ekologiczne i zachęca mecenasów – firmy do zaangażowania w kwestie ważne dla naszej lokalnej społeczności.

 

 


 

IMG_8886.jpegIMG_8899.jpegIMG_8900.jpegIMG_8913.jpegIMG_8920.jpegIMG_8920 - 2.jpeg

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane