Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Przekazanie laptopów zakupionych w ramach dofinansowania otrzymanego przez Gminę Namysłów w wysokości ponad 1,2 mln zł

12 września br., w Dużej Sali Narad Urzędu Miejskiego w Namysłowie, odbyło się przekazanie sprzętów komputerowych w postaci laptopów, zakupionych w ramach dofinansowania otrzymanego przez Gminę Namysłów w wysokości ponad 1,2 mln zł w związku z programem „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

Pandemia COVID-19 uwidoczniła wiele problemów w tym braki i nierówności w rozwoju cyfrowym uczniów, a także deficyt sprzętu komputerowego. Celem programu była pomoc rodzinom popegeerowskim, w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną.

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, wręczył już połowę zakupionych laptopów uczniom ze wszystkich namysłowskich szkół, którzy spełnili wymagane warunki programu.

Wsparciem, łącznie zostanie objętych 485 dzieci z terenu całej Gminy.

Podczas następnej tury, która odbędzie się w najbliższy czwartek w Dużej Sali Narad Urzędu Miejskiego, sprzęt zostanie przekazany uczniom szkół podstawowych z terenu wiejskiego oraz szkół średnich.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane