×
Wyszukaj w serwisie

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w SP nr 1 w Namysłowie

4 października br., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Szarych Szeregów w Namysłowie zorganizowano Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU, która miała na celu naukę bezpiecznego zachowania i postaw w sytuacjach zagrożenia uczniów szkół podstawowych.

Namysłowska „jedynka”, jest jedną z 13 szkół w Polsce, która wzięła udział w obecnie realizowanej edycji projektu.

Akademia Bezpieczeństwa miała na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy, bezpiecznego dorastania i bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia dostosowane były do różnych grup wiekowych, podczas których wykorzystywano różne narzędzia – od praktycznych zajęć w strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki, czy strefie pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, przez zajęcia dydaktyczne w strefie bezpiecznego dorastania, do strefy teatru ze scenami aktorskimi skierowanymi dla najmłodszych klas.

W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Namysłowie: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara oraz Naczelnik Edukacji, Sportu i Zdrowia Ewa Burkiewicz-Janik.️

Ogromne zainteresowanie wśród młodszych i starszych uczniów wzbudzało mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz strefa symulatorów i refleksomierz.

Uczniowie brali także udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, zajęciach z cyberprzemocy i zajęciach, które miały na celu uświadomienie zagrożeń spowodowanych używkami. Można było skorzystać także z symulatorów upośledzenia zmysłów występujących po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe warsztaty edukacyjne.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane