Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

"III Memoriał Michała Stadniczuka"

Mówił o sobie: "Żyję, by biegać". Swój maraton zakończył w wieku 89 lat, w dniu 16 października 2019 r.

22 października br., dla upamiętnienia ŚP. Michała Stadniczuka, już po raz trzeci, odbył się bieg poświęcony maratończykowi z podnamysłowskich Mikowic.

ŚP. Michał Stadniczuk zapisał się na kartach naszej lokalnej historii, jako człowiek legenda, wspaniały namysłowski lekkoatleta i wielokrotny medalista na dystansie maratońskim. Mistrz Świata, Europy i Polski weteranów. Pomysłodawca biegowej sztafety przyjaźni polsko - ukraińskiej w latach 2006-2012. Mistrz Świata w biegu ulicznym na dystansie 10 km oraz Wicemistrz w biegu przełajowym na dystansie 6 km w kat. M-85, podczas Mistrzostw Świata Mastersów w LA w Toruniu (24-30.03.2019 r.). W 2017 r. uhonorowany także tytułem Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów "za krzewienie wśród namysłowian kultury fizycznej i sportu".

Tegoroczny III Memoriał Michała Stadniczuka rozpoczęto od wysłuchania hejnału namysłowskiego, po czym komendę na rozpoczęcie biegu wydał namysłowski działacz sportowy Pan Stanisław Zimoch.

Nie zabrakło także rodziny Pana Michała, w osobach córki, wnuczki i prawnuków, którzy corocznie towarzyszą biegaczom w tym lokalnym wydarzeniu.

Uczestników dzisiejszej, sobotniej inicjatywy, miał także przyjemność powitać Zastępca Burmistrza Namysłowa Krzysztof Mucha, który wraz z prawnuczką Pana Michała - Marysią, zasygnalizował start dla biegaczy i rowerzystów.

Tradycyjnie już, lekkoatleci mieli do pokonania dystans blisko 15 km na trasie Namysłów - Ligota Książęca, w kategoriach bieg ciągły i rowerzyści.

Po aktywności sportowej, w asyście druhów z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Ligocie Książęcej i Mikowicach, pamięć o ŚP. Michale Stadniczuku, uczczono także składając kwiaty i znicze na Jego grobie oraz podczas spotkania integracyjnego w świetlicy wiejskiej w Mikowicach, w trakcie którego zebrani wymieniali się różnymi wspomnieniami o tym wspaniałym, ciepłym człowieku i utytułowanym lekkoatlecie.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane