×
Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy - Namysłów

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski miał przyjemność uczestniczyć w uroczystym spotkaniu Pszczelarzy, zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy - Namysłów, obchodzących w dniu 7 grudnia - Dzień Świętego Ambrożego - patrona pszczelarzy, kapłana i biskupa Mediolanu.

Wizerunek Świętego Ambrożego, przedstawiany jest często w stroju biskupim z infułą i pastorałem, a jego atrybutami są m.in. księga, krzyż, model kościoła, a zwłaszcza ul ze słomy. Ta znamienita postać wiąże się bowiem z legendą o jego narodzinach i pszczołach, a także z tym, że jako duchowny, w swoich kazaniach często przytaczał przykłady z życia pszczelej rodziny.

Tak jak przed laty, bartnicy powierzając się Jego opiece, często umieszczają także w przydomowych pasiekach figury Św. Ambrożego. A w święto patrona pszczelarzy, tradycyjnie też odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę.

W Namysłowie, celebrację tego dnia, rozpoczęto od Mszy Świętej w intencji bartników i ich rodzin, a także za pszczelarzy, którzy odeszli już na wieczny spoczynek, odprawionej w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary. Po nabożeństwie wszyscy członkowie Koła oraz zaproszeni goście zebrali się w restauracji Fantazja Smaków w Namysłowie, gdzie zebranych powitał Prezes Namysłowskiego Koła - Pan Damian Oleś.

Natomiast uczestniczący w tej pięknej uroczystości Burmistrz Namysłowa, zadeklarował Pszczelarzom swoją pomoc w różnych inicjatywach na rzecz Koła oraz wręczył Prezesowi kosz pełen słodkości.

Dzisiejsze spotkanie, było również wspaniałą okazją do podzielenia się przez wszystkich jego członków oraz obecnych gości - opłatkiem i złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim Pszczelarzom życzymy raz jeszcze sukcesów i satysfakcji z pszczelarskiej pasji oraz aby Święty Ambroży otaczał zawsze Was, Wasze Rodziny i pasieki opieką.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane