×
Wyszukaj w serwisie

Święty Mikołaj w placówkach gminnych

Jest w kalendarzu kilka dat, które są bardzo szczególne i mają ogromne znaczenie dla dzieci. Jedną z nich są niewątpliwie obchodzone w dniu 6 grudnia - Mikołajki.

Z tej też okazji Święty Mikołaj wraz z Burmistrzem Namysłowa Bartłomiejem Stawiarskim,  Zastępcą Burmistrza Eweliną Moniuszko-Czuczwarą oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Namysłowie Ewą Burkiewicz-Janik, w dniach 5 i 6 grudnia br., zawitali do najmłodszych uczniów Gminy Namysłów.

Grupa Świętego Mikołaja odwiedziła dzieci z pięciu namysłowskich Przedszkoli: nr 1, nr 3, nr 4 i nr 5, Przedszkola Integracyjnego oraz Żłobka w Namysłowie, a także pociechy z gminnych placówek oświatowych oraz Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w: Jastrzębiu, Smarchowicach Wielkich, Ligocie Książęcej, Bukowie Śląskiej i Głuszynie, obdarowując je przeróżnymi, ciekawymi zabawkami oraz słodkimi upominkami.

Każda z grup serdecznie witała wyczekiwanych Gości. Przedszkolaki częstowały się rozdawanymi przez nich cukierkami, recytowały wierszyki, śpiewały przygotowane piosenki i chętnie pozowały do wesołych zdjęć. Następnie z wielkim entuzjazmem przystąpiły do rozpakowywania otrzymanych prezentów, z których bardzo się ucieszyły.

Mikołaj wraz z Burmistrzem Namysłowa nie zapomnieli także o złożeniu wizyty małej Zosi Sitek z Brzezinki, której życzeniem - wspomnianym w liście do Mikołaja - było osobiste spotkanie Świętego, na co nie pozwoliła jej choroba. Mikołaj przekazując na ręce Zosi słodki upominek życzył jej spełnienia marzeń oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

To wielka przyjemność widzieć uśmiech na twarzach dzieci, w tym jednym z najbardziej oczekiwanych przez maluchy dni w roku!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane