Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Koncert kolęd i pastorałek pn. Kolędowe „Ostatki”

W dniu 2 lutego br., w sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury, pod patronatem Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego oraz dzięki partnerom: Izbie Regionalnej w Namysłowie, a także Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, miał miejsce wspaniały, nastrojowy koncert kolęd i pastorałek pn. Kolędowe „Ostatki”.

Wydarzenie otworzył występ Chóru MUNDI, powołanego przez Prezesa Fundacji Mundi Edmunda Podeszwę, pod kierownictwem Justyny Szóstak, który zachwycił wszystkich obecnych wykonaniem najpiękniejszych utworów o Narodzeniu Pańskim.

Następnie, z minirecitalem, przed publicznością wystąpiła utalentowana 8-letnia wokalistka - Diana Lebedewicz z Kijowa.

Potem przyszedł czas na zaproszonych gości - przybyłych prosto ze Lwowa - Marię i Annę Rudnyk, które zaprezentowały przepiękne kolędy w ojczystym języku.

Widowisko finalnie uświetnili swym repertuarem członkowie Studia Piosenki współpracujący z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury: Cecylia Szymala, Wiktoria Balcerzak, Sandra Klimańska, Laura Wróblewska oraz Patryk Dybka.

Podczas występu miało także miejsce przekazanie przez Prezesa Fundacji, na ręce Dyrektora NOK Mariusza Jabłońskiego oraz przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, krótkofalówek, które zostaną dostarczone w ramach pomocy braterskiej miastu partnerskiemu naszej gminy w Ukrainie - Jaremcze.

Na zakończenie, obecny na widowni Burmistrz Namysłowa podziękował wszystkim słuchaczom, artystom, gościom i osobom, które przyczyniły się do organizacji tak znakomitego widowiska, za liczne przybycie, zaangażowanie oraz dostarczenie niezapomnianych emocji i muzycznych wzruszeń, a także docenił ich wspaniały warsztat oraz ogrom włożonej pracy, przekazując na ich ręce kwiaty i słodkie upominki.

Dziękujemy wszystkim bohaterom tego wyjątkowego wieczoru, zarówno chórzystom, gościom, wokalistom, jak i tym najmniejszym gwiazdom estrady, za zabranie wzruszonych słuchaczy w tą niezwykłą muzyczną podróż po najpopularniejszych kolędach, pastorałkach i bożonarodzeniowych pieśniach, niosących wciąż aktualne przesłanie miłości, pokoju i pojednania.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane