Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wernisaż wystawy malarskiej lokalnej artystki Pani Grażyny Głód

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski miał przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy malarskiej naszej lokalnej artystki Pani Grażyny Głód, która miała miejsce 24 lutego br. w Izbie Regionalnej w Namysłowie .

W piątkowym spotkaniu nie zabrakło także Dyrektora Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusza Jabłońskiego.

Pani Grażyna swój talent szlifuje od niespełna dwóch lat, ale w swojej kolekcji ma już wiele mistrzowskich obrazów, na których widać Jej ogromny profesjonalizm i kunszt malarski.

Patrząc na niektóre z nich, można z całą pewnością stwierdzić, że malarka nie należy już do amatorów.

Artystka tworzy swoje dzieła głównie farbami akrylowymi, ale fascynuje się także akwarelami oraz szkicem ołówkowym. Stąd też, w trakcie wystawy można było podziwiać prace o przeróżnej technice, tematyce i barwie.

Malarka uprawia rodzaj sztuki zwany realizmem, a tematem wiodącym Jej prac jest martwa natura, ze szczególnym umiłowaniem kwiatów w roli głównej. W jej dziełach przewijają się też łagodne pejzaże, a nawet zahacza o animalistykę, nie stroniąc od portretów kobiet, czy aktu.

W swojej niesamowitej kolekcji posiada prawie 60 obrazów akwarelowych oraz kilkanaście szkiców.

Dziękujemy Pani Grażynie za te wspaniałe doznania zarówno wzrokowe, jak i słuchowe i życzymy kolejnych sukcesów!

To było bardzo ciepłe spotkanie, pełne pozytywnych słów uznania, gratulacji i podziękowań, które artystka z wielką skromnością przyjęła od zgromadzonych gości i pasjonatów sztuki, przy nastrojowym akompaniamencie duetu Panów Piotra i Zdzisława, szlifujących swój muzyczny talent w Izbie Regionalnej w Namysłowie.

A nad przebiegiem dzisiejszego wernisażu czuwała znana wszystkim, emerytowana namysłowska muzealnik Pani Jadwiga Kawecka, instruktor namysłowskiej Izby Arkadiusz Oleksak oraz doskonała namysłowska artystka, malarka i ikonopisarka Pani Alicja Danuta Okularczyk - dziękujemy!

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane