Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Spotkania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Namysłów

4 marca br., w świetlicach wiejskich w Ziemiełowicach i Rychnowie odbyły się kolejne zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których uczestniczyły druhny i druhowie z tych jednostek wraz z ich władzami, w tym Prezesami obu Zarządów Krystianem Kulczyckim i Grzegorzem Komarnickim, przybyli goście oraz mieszkańcy danych wsi.

W spotkaniu w Ziemiełowicach Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, reprezentował Jego Zastępca Krzysztof Mucha. Nie zabrakło także przedstawiciela Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, w osobie Zastępcy Komendanta Adriana Wilczyńskiego. Obecny był również Komendant Gminny Sebastian Dumański oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Gminy Namysłów Kazimierz Fedunik.

Natomiast w zebraniu w Rychnowie, miała przyjemność uczestniczyć Ewelina Moniuszko-Czuczwara wraz z Komendantem Powiatowym KP PSP w Namysłowie Tadeuszem Kmieciem, Komendantem Gminnym Sebastianem Dumańskim, Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Gminy Namysłów Tomaszem Przysiężnym oraz jego Zastępcą Kazimierzem Fedunikiem.

Nie zabrakło także Dyrektora Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusza Jabłońskiego oraz przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich "Rychnowianki".

W trakcie obu spotkań, przedstawiciele Zarządów zapoznali wszystkich zgromadzonych m.in. ze sprawozdaniami finansowymi za 2022 r., stanem organizacyjnym i sprawami gospodarczymi jednostek oraz ich działalnością ratowniczą, prewencyjno-szkoleniową, kulturalną i sportową, realizowanymi w ubiegłym roku, a także planami i wydatkami przewidzianymi na bieżący rok.

W głosowaniach ogólnych, obecne Zarządy OSP, zarówno w OSP Ziemiełowice, jak i w OSP Rychnów, otrzymały jednogłośne absolutorium za 2022 r.

OSP w Rychnowie może pochwalić się również utworzoną we wnętrzach świetlicy tzw. "Salą pamięci i tradycji", uzupełnianą pieczołowicie o nowe rekwizyty strażackie.

Miłym akcentem w Rychnowie było także uhonorowanie przez tamtejszy Zarząd i druhów obecnej na spotkaniu Sołtys Wsi Kamienna Ewy Wolskiej, spersonalizowanym podziękowaniem, za okazaną pomoc i wsparcie dla Jednostki oraz dwóch młodych druhów Oskara Niedźwiedzkiego i Patryka Komarnickiego za szczególne zaangażowanie w działania tamtejszej OSP.

Podczas obu spotkań Wiceburmistrzowie, w imieniu Włodarza Gminy Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, złożyli wszystkim druhnom i druhom poszczególnych jednostek serdeczne podziękowania za Ich osobiste zaangażowanie oraz dotychczasową owocną współpracę, deklarując swoje wsparcie i dalszą pomoc.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane