Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Zebrania sprawozdawcze OSP w Głuszynie i Smogorzowie

Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara uczestniczyła w imieniu Bartłomieja Stawiarskiego - Burmistrza Namysłowa, w dwóch ostatnich spotkaniach sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Namysłów, które miały miejsce w świetlicach wiejskich w Smogorzowie i Głuszynie.

Spotkania te odbyły się z udziałem druhen i druhów z OSP Smogorzów i OSP Głuszyna wraz z ich władzami, w tym Prezesami obu Zarządów Jarosławem Kuźbikiem i Romanem Krowiarzem, przybyłych gości oraz samych mieszkańców.

Na obu sprawozdaniach nie zabrakło także Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Gminy Namysłów Tomasza Przysiężnego i jego Zastępcy Kazimierza Fedunika oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Namysłowie starszego kapitana Piotra Bracha.

Dodatkowo na posiedzeniu druhów w Głuszynie obecny był również Komendant KPPSP w Namysłowie Tadeusz Kmieć.

Zarówno w Smogorzowie, jak i w Głuszynie, przedstawiciele Zarządów zapoznali wszystkich zgromadzonych m.in. ze sprawozdaniami finansowymi za 2022 r., stanem organizacyjnym i sprawami gospodarczymi jednostek oraz ich działalnością ratowniczą, prewencyjno-szkoleniową, kulturalną i sportową, realizowanymi w ubiegłym roku, a także planami i wydatkami przewidzianymi w roku bieżącym.

W głosowaniach ogólnych, obecne Zarządy OSP obu jednostek otrzymały jednogłośne absolutorium za 2022 r.

W Głuszynie strażacy uczcili także minutą ciszy pamięć o druhach, którzy w minionym czasie odeszli na wieczny odpoczynek oraz przyjęli w swoje szeregi nowego członka OSP.

Podczas obu spotkań, Wiceburmistrz w imieniu Włodarza Gminy, złożyła wszystkim członkom poszczególnych jednostek serdeczne podziękowania za Ich osobiste zaangażowanie oraz dotychczasową owocną współpracę, deklarując swoje wsparcie i dalszą pomoc.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane