×
Wyszukaj w serwisie

Gmina Namysłów nagrodzona w kategorii Błękitna Gmina

W dniu 30 marca br., w gościnnych murach Politechniki Opolskiej, odbyła się gala podsumowująca ranking Ekologicznych Gmin województwa opolskiego.

Ranking Eko Gmina - to wspólne przedsięwzięcie Nowej Trybuny Opolskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Jego celem jest wyróżnienie samorządów, które prowadzą najlepszą politykę proekologiczną w regionie.

Gminy zostały wyróżnione w pięciu kategoriach: Eko-Gmina, Gmina OZE, Błękitna Gmina, Zielona Gmina oraz Gmina Czyste Powietrze.

Gmina Namysłów została nagrodzona w kategorii Błękitna Gmina za inwestycje w zakresie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej, która prowadzona jest na terenie naszej gminy we współpracy z Zakładem Wodociągów i Usług Komunalnych "EKOWOD" w Namysłowie. 

Dyplom z rąk Rektora Politechniki Opolskiej Michała Lorenca i Prezesa Spółki PRO-Media Tadeusza Kołacza odebrał Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane