×
Wyszukaj w serwisie

Otwórz się na pomoc

Gmina Namysłów przyłączyła się do projektu ,,Otwórz się na pomoc” - interaktywnego projektu o uzależnieniu od dopalaczy i narkotyków.

"Otwórz się na pomoc" to akcja społeczna skierowana do dzieci i ich rodziców. Ma na celu edukowanie młodzieży, a także uświadamianie ich rodzinom z jakimi problemami mogą mierzyć się ich pociechy na co dzień.

Dopalacze, to nazwa potoczna przyjęta dla substancji psychoaktywnych, które na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii nazywane są nowymi substancjami psychotropowymi bądź nowymi substancjami psychoaktywnymi.

Projekt składa się z dwóch części: interaktywnej gry oraz wideo historii rodziców.

- Interaktywna gra skierowana jest głównie do młodzieży. Ich zadaniem jest pokierowanie losem rówieśnika. Mają oni wpływ na każdą decyzję jaką podejmuje główny bohater.

- Multimedialna część projektu zawiera również zakładkę skierowaną głównie do rodziców. Poznajemy w niej 4 prawdziwe historie opowiedziane przez matki i ojców.

dopalacze.png

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane