×
Wyszukaj w serwisie

VII edycja Polskiego Rajdu Ekologicznego

W ramach tegorocznej, VII już edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego, ubiegającej pod hasłem: "Pamięć o przeszłości podstawą prawdy, dobra i piękna", z związku z trasą prowadzącą z Wrocławia m.in. przez Namysłów, 28 kwietnia br. zawitali do nas jego zmotoryzowani uczestnicy, na czele z komandorem i głównym organizatorem płk prof. Mieczysławem Strusiem, któremu towarzyszą także dr inż. Grzegorz Romanik - wicekomandor, inż. Przemysław Amrozik i inż. Tomasz Rybak, odpowiedzialni za logistykę promocyjną i konferencyjną.

Rajdowa ekipa, w asyście namysłowskiej Policji oraz Straży Miejskiej, a także przedstawicieli Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie, została uroczyście powitana przez proboszcza tut. Parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary Księdza Bartosza Barczyszyna oraz w imieniu Burmistrza Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, przez Jego Zastępcę Ewelinę Moniuszko-Czuczwarę, biorąc udział w uroczystym apelu, w trakcie którego m.in. odśpiewano hymn państwowy oraz odmówiono wspólnie modlitwę za zmarłych rodaków.

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbywała się w okresie obchodów 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 13. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Motocykliści, chcąc upamiętnić obie te ważne w naszej historii daty, złożyli pod tablicą upamiętniającą Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską, wiązankę kwiatów oraz zapalili symboliczny znicz pod Dębem Katyńskim pamięci Kapitana Mariana Rozdolskiego.

Rajdokonferencja jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych. Realizowana jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasycznej konferencji naukowej, promowania postaw obywatelskich oraz rajdu śladami wybitnych Rodaków i świętych miejsc dla wszystkich Polaków.

Rajd, który połączony jest z Konferencją Naukową "Vehicles of the Future", miał swój finał 3 maja br. w Monte Cassino, we Włoszech.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane