×
Wyszukaj w serwisie

Namysłowskie obchody Święta Flagi

W dniu 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Z tej też okazji, na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, odbył się tego dnia uroczysty apel, w trakcie którego wspólnie uczczono święto naszej „Biało-Czerwonej”!

Tegorocznym obchodom majowego Święta, towarzyszyło uroczyste podniesienie flagi przez Druhów z KP PSP w Namysłowie na maszt oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przez zgromadzonych gości.

Gminę Namysłów reprezentował Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, który wyraził swój szacunek do symboli narodowych w wygłoszonym przemówieniu.

W apelu udział wzięli także m.in.: przedstawiciele Powiatu Namysłowskiego, Radni Rady Powiatu Namysłowskiego oraz Rady Miejskiej w Namysłowie, Druhowie z ościennych OSP, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie, delegaci z namysłowskich szkół, w tym z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza i Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki, reprezentanci lokalnych instytucji, a także harcerze z Namysłowskiego Związku Drużyn oraz mieszkańcy Namysłowa i okolic.

Dzień Flagi, to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku, upamiętniające historię polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych, przypominające o ich poszanowaniu.

„Biało-Czerwona” towarzyszy nam bowiem we wszystkich chwilach ważnych dla naszego narodu. Eksponowana jest zawsze podczas wszelkich podniosłych i uroczystych wydarzeń państwowych - w momentach wzruszeń i radości, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych rodaków.

Dziękujemy zatem wszystkim mieszkańcom za aktywne celebrowanie tego podniosłego dnia oraz za pozytywną odpowiedź na nasz apel, poprzez tak liczne wywieszenie narodowych barw przy swoich domach i mieszkaniach.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane