ZAKUP PALIWA STAŁEGO: Informacja dot. zakupu po cenie preferencyjnej - więcej informacji | Informacja o składaniu wniosków o wydanie zaświadczenia uprawniającego do preferencyjnego zakupu - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Namysłowianie świętowali uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja br., w całym kraju obchodziliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji, w Namysłowie odbyły się uroczystości upamiętniające to niezwykle ważne wydarzenie.

W uczczeniu pamięci tych historycznych zdarzeń z 1971 roku, udział wziął m.in. Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz ze swoimi Zastępcami: Eweliną    Moniuszko-Czuczwarą i Krzysztofem Muchą, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Namysłowie, reprezentanci Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie i Okręgu Opolskiego Związku Piłsudczyków RP w Namysłowie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, harcerze Namysłowskiego Związku Drużyn, przedstawiciele lokalnych szkół, samorządów, stowarzyszeń, organizacji i instytucji z terenu Gminy Namysłów, Radni, a także mieszkańcy Namysłowa.

Wszyscy uczestnicy obchodów, z udziałem pocztów sztandarowych, zgromadzili się na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, celebrowanej w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie przez tutejszego Proboszcza ks. Piotra Nowickiego. Oprawę muzyczną liturgii uświetniła Namysłowska Orkiestra Dęta, działająca przy Namysłowskim Ośrodku Kultury.

Następnie, w asyście werblistów oraz motocyklistów ze Stowarzyszenia Motocyklistów Namysłów i Prospect Chapter P.-G. MC Namysłów, zebrani przemaszerowali ulicami miasta na skwer przy Placu Powstańców Śląskich, gdzie Włodarz Miasta wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz poszczególne delegacje złożyły patriotyczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po części oficjalnej, w sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury, odbyła się część artystyczna, przygotowana przez dzieci z Przedszkola nr 4 w Namysłowie.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspólne uczczenie tego dnia, a naszym Przedszkolakom za wspaniały występ patriotyczny, który oczarował zgromadzoną publiczność.

 

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane