×
Wyszukaj w serwisie

Budowa dróg w miejscowości Minkowskie

W dniu 18 maja br., Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, w obecności swojego Zastępcy Krzysztofa Muchy, podpisał umowę z firmą KOMPLEX Spółka z o .o. z Namysłowa, reprezentowaną przez prezesa – Pana Janusza Słowika, na budowę dróg w miejscowości Minkowskie.

Przedmiotowa droga składa się z dwóch odcinków. Istniejące nawierzchnie drogowe w pasie drogowym, w całości zostaną rozebrane i wykonane jako nowe nawierzchnie zgodnie z przekrojami konstrukcyjnymi. Łączna długość projektowanych dróg wyniesie około 491 m. Wzdłuż dróg wykonane zostaną również pobocza o szerokości 0,75 m.

Wartość umowy wynosi 930.000,00 zł, a dofinansowanie na tą inwestycję pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i opiewa na kwotę 678.850,39 zł. Realizacja tego projektu rozpocznie się już niebawem, a zakończy pod koniec października br.

To wspaniała inicjatywa dla mieszkańców Sołectwa Minkowskie i okolic! Droga zapewni dostęp do świetlicy wiejskiej, boiska sportowego, placu zabaw i siłowni zewnętrznej OSA.

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane