×
Wyszukaj w serwisie

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka

W dniu 19 maja br., z okazji przypadającego corocznie w dniu 4 maja – Dnia św. Floriana, w Namysłowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, celebrowaną przez tutejszego Proboszcza ks. Piotra Nowickiego i kapelana OSP w Głuszynie, druha i Proboszcza Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Głuszynie ks. Grzegorza Tabakę. Nabożeństwo sprawowane było w intencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz ich rodzin.

W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. mgr Dariusz Gieroń oraz Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, na czele z Komendantem Powiatowym st.kpt. Tadeuszem Kmieciem, a także przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i instytucji z terenu Gminy Namysłów.

Po odprawionej liturgii, wszyscy przybyli udali się na plac Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, na uroczysty apel, podczas którego zasłużeni funkcjonariusze przyjęli liczne awanse i odznaczenia.

Zwieńczeniem części oficjalnej były uroczyste przemówienia oraz podziękowania dla całej jednostki PSP w Namysłowie.

Na zakończenie, na przybyłych gości czekał pyszny poczęstunek, w postaci „strażackiej grochówki”.

Życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby oraz wielu sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym!

 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane