Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

„Piknik z produktem polskim” w Namysłowie

Niedzielne, słoneczne popołudnie w dniu 18 czerwca br., obfitowało w ogrom kulinarnych atrakcji na Rynku w Namysłowie, gdzie odbył się trzeci już barwny „Piknik z produktem polskim”, w trakcie którego Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Namysłowskiego rywalizowały ze sobą w „smacznej” konkurencji na najlepszą potrawę w konkursie „Bitwa Regionów”!

Nie zabrakło także wielu ciekawych stoisk, przygotowanych przez gościnne KGW w Smogorzowie oraz różnych wystawców, na których mieszkańcy mogli zakupić wyśmienite, lokalne wyroby, w tym swojskie chleby, wędliny, sery, miody, domowe wypieki i przetwory, a także ciekawe produkty rękodzielnicze. Natomiast na najmłodszych gości czekały wesołe animacje, zaplatanie warkoczyków, malowanie tatuaży i buziek, kolorowe balony, pyszna wata cukrowa  i orzeźwiające lody.

Na jednym z dodatkowych stoisk, mieszkańcy mogli również uzyskać informacje na temat Namysłowskiej Karty Rodziny, funkcjonującej w Gminie Namysłów, jako jeden z elementów polityki prorodzinnej, o co zadbali Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Namysłowie, na czele z Dyrektor placówki Katarzyną Jóźwiak oraz jej Zastępcą Malwiną Jabłońską.

O oprawę muzyczną podczas pikniku zadbał Duet Ewa i Krzysztof, którzy ubarwili zmagania naszych gospodyń wspaniałym występem wokalnym.

Do „Bitwy Regionów”, której osobiście przyglądał się Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski wraz ze swoją Zastępczynią Eweliną Moniuszko-Czuczwarą, przystąpiły następujące Koła Gospodyń Wiejskich, które do oceny Jury przygotowały oryginalne potrawy: KGW Brzozowiec - przystawki: wariacje na temat karpia, KGW „Rychnowianki” - Gołąbki gryczane z grzybkami, okraszone cebulką, KGW Przeczów - Pierogi z ziemniakami i kapustą kiszoną, KGW Woskowice Górne - Ziemniaczany gołąb na grzybowej polanie, KGW we Włochach - Kulebiak z barszczem czerwonym na własnym zakwasie, KGW Jagódki z Kopaliny - Ciapkraut + żeberko + surówka z buraków i rukoli, KGW w Strzelcach - Pstrąg tęczowy rolowany na bursztynowym sosie i KGW w Grodźcu - Wół na leśnej polanie z pajdą chleba swojskiego.

Komisja konkursowa, na czele z Przewodniczącym Łukaszem Szewczykiem, wyłoniła Laureatów.

I tak w niedzielnej „Bitwie regionów” I miejsce zdobyło KGW w Strzelcach, II miejsce Jury przyznało dla KGW w Grodźcu, natomiast III miejscem uhonorowano nasze lokalne KGW „Rychnowianki”.

A zwycięską potrawą okazał się wspomniany Pstrąg tęczowy rolowany na bursztynowym sosie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus,  nad organizacją całego przedsięwzięcia, oprócz Gminy Namysłów, czuwały także takie instytucje, jak: Namysłowski Ośrodek Kultury, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane