×
Wyszukaj w serwisie

Prelekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji

W dniu 21 czerwca br., w Namysłowskim Ośrodku Kultury, odbyło się spotkanie z uczniami namysłowskich szkół podstawowych, poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji, w którym miał przyjemność uczestniczyć Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oraz Dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński. 

W jaki sposób korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych? Jak zachowywać się w lesie, by nie wywołać pożaru? Co zrobić, by nasze pieski bezstresowo przetrwały upał? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiadali komendanci namysłowskich służb: podinsp. Andrzej Ostrycharczyk – Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie, st. kpt. Piotr Brach Dowódca Grupy Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Jankowiak.

Dzieci miały okazję uczestniczyć także w pokazie sprzętu technicznego, znajdującego się na wyposażeniu namysłowskich służb.

Włodarz miasta życzył wszystkim uczniom i nauczycielom bezpiecznego spędzenia przerwy wakacyjnej.

Spotkanie zorganizował i poprowadził starszy instruktor w NOK Arkadiusz Oleksak.

Dziękujemy przedstawicielom KPP Namysłów, Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie i Straż Miejska w Namysłowie za przygotowane prelekcje i pokazy.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane