×
Wyszukaj w serwisie

Sprzątanie świata

Tradycyjnie już, w trzeci weekend września, odbyła się akcja Światowego Dnia Sprzątania Świata (Clean Up The World), w której uczestniczyli również mieszkańcy Namysłowa.

W tym roku, wyjątkowo jej inauguracja odbyła się przy budynku ul. Bohaterów Warszawy 28, gdzie powstanie kolejny ekomural w Namysłowie, którego mecenasem będzie firma Velux, a tematem przewodnim malowidła będzie właśnie ochrona środowiska – segregacji śmieci. Będzie to już czwarty eko mural w naszym mieście w ramach projektu Namysłów Miasto Eko Murali.

Oprócz wspólnego sprzątania brzegów Widawy, dla wszystkich uczestników przewidziano mnóstwo niespodzianek m.in. karty podarunkowe, a także grill na zakończenie i słodkości. Dodatkowo jeden z uczestników wydarzenia będzie mógł stworzyć swój własny mini Eko Mural wraz z lokalnymi artystami, który powstanie na budynku namysłowskiej kręgielni!

W tegoroczną akcję sprzątania aktywnie włączyli się: Firma VELUX, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Namysłowski Związek Drużyn, Fundacja Movello, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych EKOWOD w Namysłowie , Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o o., Namysłowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Prosto oraz nasi mieszkańcy.

Do Polski „sprzątanie świata” sprowadziła 30 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany, a spontaniczny sposób wychodzi posprzątać swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski. Jak wynika z raportów z poprzednich akcji, od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. Fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę akcję tak wyjątkową w skali świata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom przyczynimy się do zmiany świadomości ekologicznej i nawyków naszych mieszkańców.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane