×
Wyszukaj w serwisie

Zakończenie kampanii edukacyjnej dot. ekologii i ochrony środowiska w Gminie Namysłów

W dniu 20 września br. w dużej sali narad Urzędu Miejskiego w Namysłowie miało miejsce uroczyste zakończenie kampanii edukacyjnej dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, skierowanej do przedszkolaków i uczniów z placówek oświatowych Gminy Namysłów, w trakcie której nastąpiło wręczenie atrakcyjnych nagród rzeczowych wszystkim laureatom przeprowadzonych konkursów oraz olimpiady wiedzy o ekologii i ochronie środowiska przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego oraz przedstawicieli Firmy OPTIMA z Opola, odpowiedzialnej za przeprowadzenie w/w działań.

Olimpiada ekologiczna odbyła się w dniu 12 września br. w Bibliotece Publicznej w Namysłowie i zmierzyło się w niej ponad 50 uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych. Laureaci otrzymali nagrody w postaci teleskopu refraktorowego za I miejsce, mikroskopu stereoskopowego za II miejsce i profesjonalnej lornetki za miejsce III. Zdobywców miejsc od IV do X nagrodzono namiotami kampingowymi.

Z kolei uczniom klas I-III i IV-V w ramach przeprowadzonego w szkołach konkursu plastycznego, zostały wręczone nagrody w postaci rowerów trekkingowych za I miejsca, deskorolek i longboardów wraz z kaskami za II miejsca oraz hulajnog za III miejsca.

Dodatkowo dla dzieci, które zdobyły miejsca od IV do X przewidziano łyżworolki wraz z kaskami, natomiast miejsca od XI do XX nagrodzone zostały encyklopediami wiedzy.

Ponadto 10 szkół przystąpiło także do konkursu fotograficznego pn. „Namysłów w obiektywie - najciekawsze miejsca przyrodnicze w gminie”, w którym placówki za zajęcie miejsc I-III otrzymały pojemniki do segregacji odpadów, kompostowniki o pojemności około 1600 litrów oraz pojemniki w kształcie serca na nakrętki, które zostaną umieszczone na terenie zwycięskich szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie (I miejsce), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ligocie Książęcej (II miejsce) i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu (III miejsce).

Natomiast w 10 placówkach przeprowadzono również konkurs plastyczny dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, w którym wszystkie placówki okazały się zwycięzcami tj. Przedszkola nr 1, 3, 4, 5 i Integracyjne w Namysłowie oraz Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Kamiennej (Bukowa Śląska), Głuszynie, Smarchowicach Wielkich, Jastrzębiu, a także Ligocie Książęcej i otrzymały dla swoich jednostek zestawy wewnętrznych pojemników do segregacji odpadów o min. pojemności 60 litrów każdy, po 10 szt. książek, 3 rodzaje puzzli i 2 szt. gier planszowych, nawiązujących do tematyki ochrony środowiska, segregacji odpadów i czystości powietrza.

Gratulujemy! 

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane