Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Namysłów ma kolejne ekomurale

Na miejskich ścianach powstały dwa nowe malowidła: pierwszy odnosi się do tradycji sportowych Namysłowa i obrazuje dyscypliny, z których miasto jest znane. Natomiast drugi przedstawia dawny Namysłów, zwierając też elementy, które są ciekawostkami historycznymi (jak postać A. Fuhrmanna, który urodził się w Namysłowie i zasłynął jako twórca fotoplastikonu czy przelatującego sterowca).

Oba murale posiadają efekt trójwymiaru i zostały wykonane z użyciem farb fotokatalitycznych, redukujących zanieczyszczenia. Malowidła zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Namysłowa i zdobią ściany Szkół Podstawowych nr 3 i nr 4 w Namysłowie. 

W oficjalnym otwarciu murali wzięli udział: Bartłomiej Stawiarski Burmistrz Namysłowa, Ewelina Moniuszko-Czuczwara Zastępca Burmistrza, Beata Galla - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Namysłowie, Stefan Kostecki Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie, Malwina Jabłońska - pomysłodawczyni oraz uczniowie obydwu szkół. 

Wykonawcą murali jest firma Wallart z Warszawy. Malowidła powstały w ramach zwycięskiego projektu „Murale – street art. (sztuka ulicy) w naszym mieście” w ramach Budżetu Obywatelskiego Namysłowa 2023. Koszt ich wykonania wyniósł 76 888,00 zł.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane