Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Święto Pieczonego Ziemniaka

Przepysznymi potrawami, przygotowanymi na bazie ziemniaka oraz krótkim występem tematycznym, w iście rodzinnej atmosferze, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie  wraz z Kierownik placówki Marią Karaban, swoimi opiekunami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi, uczcili w dniu 20 października br.  tzw. Święto Pieczonego Ziemniaka, wracając na chwilę we wspomnieniach do dawnych ludowych tradycji jesiennego okresu „wykopkowego”.

W tym przemiłym spotkaniu miał także przyjemność uczestniczyć Zastępca Burmistrza Krzysztof Mucha.

Podopieczni placówki przybliżyli zgromadzonym po krótce historię królującego tego dnia na stołach warzywa, jego walory smakowe oraz szereg zastosowań w kulinariach i nie tylko.

Po słowach wstępu, wygłoszonych na otwarcie tego „ziemniaczanego spotkania” przez Kierownik WTZ Marię Karaban oraz krótkich przemowach zaproszonych gości, w tym Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Nadzieja” Iwonę Kamińską, Starostę Namysłowskiego Konrada Gęsiarza oraz Wiceburmistrza Namysłowa Krzysztofa Muchę, wszyscy uczestnicy rozpoczęli wspólną biesiadę kulinarną, przy pięknie udekorowanych jesiennymi kompozycjami stołach, która jak zawsze była świetną okazją do integracji i ciepłych rozmów.

Dziękując za zaproszenie, gratulujemy przygotowania tak wspaniałego i smakowitego spotkania, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane