Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Święty Mikołaj w trasie po sołectwach Gminy

Od 2 do 10 grudnia br. w Gminie Namysłów trwało spotkanie ze Świętym Mikołajem, który razem ze swoimi pomocnikami odwiedzał poszczególne sołectwa naszej Gminy. Organizatorem akcji był Namysłowski Ośrodek Kultury, który w towarzystwie Burmistrzów oraz Pomocników z NOK, Biblioteki Publicznej i Izby Regionalnej w Namysłowie złożył wizytę aż w dwudziestu siedmiu miejscowościach!

Paczki przygotowywane przez Sołtysów i Rady Sołeckie, a także przez mieszkańców, docierały do dzieci, które dzielnie czekały na orszak przed wiejskimi świetlicami. Na najmłodszych czekała moc atrakcji, m.in. konkursy, dekorowanie pierników, wspólne śpiewanie piosenek okołoświątecznych i zabawy dla dzieci prowadzone przez pomocników Mikołaja.

Na początku z mikołajkową kompanią bawiły się dzieci z sołectw Bukowa Śląska, Józefków, Kamienna, Ziemiełowice oraz Kowalowice. W kolejnych dniach w spotkaniach z Mikołajem uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy: Pawłowic, Smogorzowa, Woskowic Małych, Jastrzębia i Krasowic. Następnie Białobrody pojawił się w świetlicach w: Brzezince, Głuszynie, Żabie, Igłowicach, Baldwinowicach, Barzynie, Brzozowcu i Ligocie Książęcej, a na zakończenie bawił się z dziećmi z sołectw: Smarchowice Małe, Minkowskie, Objazda, Łączany i Rychnów. Ostatnie miejscowości, które odwiedził Mikołaj to: Nowy Folwark, Mikowice, Przeczów i Niwki.

Maluchy odwdzięczyły się wesołej, mikołajkowej ekipie zimowymi piosenkami i wierszykami. Dziękujemy serdecznie wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim za wspaniałą organizację tych wesołych  grudniowych spotkań, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane