Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia, w tym pięknym bożonarodzeniowym czasie, do Urzędu Miejskiego w Namysłowie przybyli Harcerze z Namysłowskiego Związku Drużyn, którzy przekazali Włodarzom Namysłowa Betlejemskie Światło Pokoju- symbol pojednania, zrozumienia, braterstwa i pokoju.

Akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem prowadzona jest w Polsce od niemal trzydziestu lat. Druhny i Druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego odbierają światełko od skautów słowackich i przekazują je dalej. Mottem Betlejemskiego Światełka Pokoju na 2023 r. jest „Czyńmy pokój”, które niesie za sobą ważne przesłanie- wzywa ono do podejmowania działań, które przyczynią się do zbudowania lepszego i bardziej zjednoczonego świata.

Włodarz miasta podziękował Harcerzom za ten wspaniały dar oraz dołączone do niego ciepłe życzenia, gratulując Druhom kultywowania tej pięknej, przedświątecznej tradycji.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane