Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Wieniec adwentowy

W czasie Adwentu, na płycie namysłowskiego Rynku, na specjalnie ustawionym okazałym wieńcu, zabłysły świece adwentowe, będące symbolem zbliżania się do światłości. Każda z nich ma również swoje znaczenia. Pierwsza to Świeca Nadziei, druga- Świeca Pokoju, trzecia- Świeca Radości, a czwarta to Świeca Miłości.

Uroczystego odpalenia pierwszej świecy dokonał Proboszcz Parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie Bartosz Barczyszyn, przy udziale Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, jego Zastępcy Eweliny Moniuszko-Czuczwara, Dyrektora NOK Mariusza Jabłońskiego oraz Zastępcy Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Namysłowie Malwiny Jabłońskiej.

Światło drugiej świecy adwentowej, na wieńcu zdobiącym namysłowski Rynek, dołączyło do świątecznych iluminacji 9 grudnia w sobotni wieczór.  

Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oraz Zastępcy Ewelina Moniuszko-Czuczwara i Krzysztof Mucha dokonali symbolicznego odpalenia Świecy Radości w trakcie Namysłowskiego Betlejem, w obecności Mieszkańców Namysłowa na bożonarodzeniowym jarmarku.

Symbolicznego zapalenia czwartej świecy dokonał prezbiter Zboru Zielonoświątkowego Kanaan Namysłów Mariusz Antoszczuk w towarzystwie Włodarzy Namysłowa, mieszkańców oraz harcerzy z Namysłowskiego Związku Drużyn.

Dziękujemy za pomoc i uczetnictwo w tej pięknej inicjatywie symbolizującej pokój i wiarę oraz nadzieję, że to światło zapłonie również w naszych sercach. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych Ekowod w Namysłowie, Namysłowskiego Ośrodka Kultury oraz Agnieszki Armaty.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane