Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Namysłów

W dniu 30 stycznia br., w gabinecie Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, doszło do podpisania umowy z Firmą PD TRAKT Sp. z o.o. sp. k. z Kluczborka, reprezentowaną przez Pana Bartosza Adamowicza, na realizację przebudowy drogi w Przeczowie. Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 358 644,63 zł, a otrzymane dofinansowanie wynosi 215 186,77 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w terminie do 30.09.2024 roku.

Cztery dni wcześniej, 26 stycznia, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski podpisał umowę z Firmą KOMPLEX Sp. z o.o. z Namysłowa, reprezentowaną przez Pana Janusza Słowika, na budowę dróg gminnych: ulicy Dębowej, Jodłowej, Modrzewiowej i Orzechowej w Namysłowie wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem. Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 3 190 000,00 zł, a otrzymane dofinansowanie wynosi 3 077 625,68 zł.

W ramach niniejszego zadania powstaną drogi o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości od 3,5 m do 5 m. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa. Przy drogach wybudowane zostaną także chodniki jednostronne poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się już niebawem, w drugim kwartale 2024 roku. Obydwa projekty dofinansowane są ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym.

Przypomnijmy, iż w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę ulicy Kościelnej w Głuszynie o długości 888 m, na który Gmina Namysłów pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 579 969 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane