Wybory samorządowe - więcej informacji

×
Wyszukaj w serwisie

Głuszyna połączyła pokolenia

W dniu 4 lutego br., na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głuszynie, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oraz Zastępca Burmistrza Ewelina Moniuszko-Czuczwara, mieli niebywałą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu noworocznym pn. „Łączymy pokolenia”, które odbyło się w sali gimnastycznej w Głuszynie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dyrektora placówki – Tomasza Wołczańskiego oraz Radę Rodziców, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głuszynie. Na ścianie sali pojawiło się wielkie serce z odbitymi, kolorowymi dłońmi - symbolem miłości i wdzięczności dla naszych Seniorów, na którym w ramach otwarcia karnawałowej zabawy, Włodarze miasta odbili również swoje dłonie. Uroczyste świętowanie rozpoczął zatańczony z klasą i elegancją, tradycyjny Polonez w wykonaniu uczniów.

Spotkanie było wspaniałą okazją do złożenia życzeń Babciom i Dziadkom z okazji obchodzonego w styczniu Ich święta. Na tę okoliczność nauczyciele i uczniowie placówki przygotowali program artystyczny. Licznie zgromadzona publiczność z wielkim zachwytem podziwiała występy zespołów wokalno-tanecznych uczniów i przedszkolaków z ZSP w Głuszynie. Następnie dzieci i młodzież, w karnawałowych strojach, przy wesołych utworach bawiły się z animatorami. Na scenie wystąpił również utalentowany wokalista Patryk Dybka z Namysłowskiego Ośrodka Kultury, ze swoim mini recitalem, którym wzruszył niejednego widza.

Na licznie zebranych gości czekał także poczęstunek przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich w Głuszynie, Smogorzowie, Krasowicach oraz Bukowie Śląskiej. Atmosfera wspólnego świętowania, potwierdzona szerokimi uśmiechami, pokazała, że w naszej gminie mieszkańcy wzajemnie się szanują, a ich wspólne działania skutkują wielkimi efektami. Natomiast to wspaniale zorganizowane wydarzenie oraz ogromne zaangażowanie gospodarzy, którzy ugościli przybyłych gości, zasługują na szczególne uznanie.

 

Miasta partnerskie

Herb - Nebelschutz.jpegNebelschütz Herb - Linz.jpegLinz Herb - Hlucin.jpegHlučin Herb - Jaremcze.jpegJaremczeHerb - Kiskore.jpegKisköre Herb - Zagon.jpegZagon

Polecane